Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare COR?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare COR?

Anul trecut in 2012 am modificat functia unui angajat in Sef Birou "tehnic" - cor 121904, in 2013 noiembrie parca s-au mai adaugat cateva cor la nomenclator, printre care si functia exacta de şef birou tehnic codul 132111.
Ce ar trebui sa fac eu acum? este ok daca ramane cu functia de atunci sau trebuie modificat?
Daca trebuie modificat cum fac?
ana-cer, moderator
In acest sens, se modifica numai codul COR , nu si functia.
si pentru asta trebuie sa intocmesc un act aditional?
ce model, ce ar trebui sa scriu in el?
Se poate face doar o decizie n care sa constatati modificarea codului COR. Acesta nu poate fi modificat prin act aditional pentru ca nu reprezinta elemente contractuale care pot fi negociate de cele doua parti. Aceasta modificare este impusa de un act normativ.
Am inteles, problema este codul COR 121904 - este sef birou si atat in revisal, in fisa postului apare si tehnic , acum cor 132111 este sef birou tehnic, clar eu trebuie sa fac aceasta modificare si in revisal in baza deciziei.
Intr-adevar, modificarea codului se va face si in REVISAL.