avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Prescriere dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Prescriere dosar penal

Buna ziua ,

Va rog o lamurire,am un dosar penal pentru inselaciune infaptuita in 2008,cu primul termen de judecat pe fond in data de 19 februarie 2014,vreau sa stiu daca fapta se prescrie de drept sau care este procedura de prescriere .


Multumesc
Cel mai recent răspuns: Dan Utiu , Avocat 23:41, 20 Februarie 2014
s-au facut acte care au intrerupt cursul prescriptiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal inselaciune beatrice112 beatrice112 Buna seara, Revin cu rugamintea de lamaurire in dosarul de inselaciune,n-am fost citata la termenul de judecata,in schimb am citit pe sitelul portaljust ca ... (vezi toată discuția)
Dosar penal - art. 215, alin 1,2,3 si 5 cp xXx2013 xXx2013 Se poate primi sentinta cu suspendare, intr-un dosar penal de inselaciune? Art. 215 - alin 1, 2, 3, si 5 CP. Este vorba de un leasing auto, a doua masini ... (vezi toată discuția)
Prescriptie sau nu? EUlavy EUlavy cum se calculeaza termenul de prescriere a unei infractiuni presupusa a se fi infaptuit in februarie-martie 2008, pentru care pedeapsa este de la 6 luni la 3 ... (vezi toată discuția)