Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Prescriere dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Prescriere dosar penal

Buna ziua ,

Va rog o lamurire,am un dosar penal pentru inselaciune infaptuita in 2008,cu primul termen de judecat pe fond in data de 19 februarie 2014,vreau sa stiu daca fapta se prescrie de drept sau care este procedura de prescriere .

Multumesc
s-au facut acte care au intrerupt cursul prescriptiei.