avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuperare bunuri ridicate de DIICOT
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuperare bunuri ridicate de DIICOT

buna ziua . am si eu o intrebare in 2013 la percezitia domiciliara mi-au fost luat niste bunuri carduri hard etc iar eu nu am primit inapoi nici macar cardurile cu care nu am facut nimic sentinta definitiva a ramas ca s-a confiscat telefonu si hardu dar mai aveam niste bunuri care nu sunt mentionate in sentinta . eu acum cum pot recupera acele bunuri , daca nu mai am hartiile care mi le-au lasat la perchezitie ca era casa vraiste... exista vreo modalitate sa le iau inapoi?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 15:28, 8 Februarie 2014
la dosar exista si procesul verbal care s-a intocmit la data perchezitiei cu toate bunurile ridicate de la dvs. Depuneti cerere la procuror.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restituire bunuri megg megg Buna ziua ! Am si eu nevoie de un ajutor si anume, niste informatii legate de recuperearea obiectelor ridicate in urma unei perchezitii domiciliare. In iunie ... (vezi toată discuția)
Restituire bunuri megg megg Buna ziua ! Am si eu nevoie de un ajutor si anume, niste informatii legate de recuperearea obiectelor ridicate in urma unei perchezitii domiciliare. In iunie ... (vezi toată discuția)
Infractiuni informatice mariuscostel mariuscostel Buna ziua. Am si eu o mare problema,dar si cateva dileme in acelasi timp. Pe data de 11 mai 2016,la ora 06.10,am avut \"onoarea\" de a primi in locuinta pe ... (vezi toată discuția)