avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

Buna seara,
In data de 14.12.2013 ,la un control al politiei rutiere am fost depisat conducand auto personal dupa ce am consumat alcool.In aerul expirat concentratia a fost de 0,48 .S-au recoltat cele doua probe si.. atat/....si de atunci astept...si tot astept sa mi se comunice reziultatul;...Ce pot face in aceasta situatie pentru urgentarea solutuionarii dosarului?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Urgentare solutionare dosar srggg65 srggg65 Buna ziua, In 14.12.2013 am fost depsitat in trafic conducand auto dupa ce am consumat alcool.Mi s-au recoltat 2 probe de sange,iar rezultatul analizelor au ... (vezi toată discuția)
Retinere permis pt alcool srggg65 srggg65 Buna ziua, In 14 decembrie 2013 mi s-a retinut permisul pt consum de alcool.Concentatia fiind de 0,48 in aerul respirat.....s-au recoltat probele de sange ... (vezi toată discuția)
Valoarea alcoolemiei ceambur_mircea ceambur_mircea am si eu o mica problema: acum cateva seri inconstienta m-a urcat la volan dupa cateva pahare cu vin si ghinionul mi-a scos in cale un echipaj de la politia ... (vezi toată discuția)