avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitor fara certificat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitor fara certificat

cum pot proceda daca certificatul de mostenitor a fost pierdut de unde pot lua un alt act
Cel mai recent răspuns: Madalina Mihaela I. Moceanu , Avocat 16:36, 9 Februarie 2014
Se declara pierdut Certificatul respectiv si se poate scoate un duplicat de la Notariatul care l-a emis!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdut titlu de proprietate valentin_matei2003 valentin_matei2003 Buna ziua daca unchiul meu a pierdut un titlu de proprietate si acum vrea sa vanda o proprietate unde se poate duce sa scoata un alt titlu de proprietate ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am pierdut originalul titlului de proprietate pe apartament ... Roshe35 Roshe35 Buna ziua, Am pierdut originalul titlului de proprietate pe apartament si nu am copie. Deci, nu stiu numarul de inregistrare si data exacta cu care a fost ... (vezi toată discuția)
Anulare tp in mof de o terta persoana ClaudePH ClaudePH Buna ziua! Pe scurt: sotia mea este speriata de fratele ei pe motiv ca i-a anulat dreptul de proprietate dobandit prin testament semnat, parafat si ... (vezi toată discuția)