Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Vacanta judecatorilor!
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Vacanta judecatorilor!

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti si mie in ce perioada este vacanta de vara a judecatorilor.
Multumesc!
In general, vacanta judecatoreasca este in lunile iulie-august, insa pentru infractiuni si alte cauze urgente sunt termene si in aceste luni. De fapt, exista un judecator de serviciu care solutioneaza aceste cauze in lunile de vacanta.
Incercati sa terminati procesul mai repede daca se poate.
Acest lucru presupune sa il deschideti mai inainte si cat mai repede.
Vacanta de vara judecatoreasca este cuprinsa in perioada 01.07 - 01.09 a fiecarui an.
In aceasta perioada se vor judeca doar cauzele cu arestati si cauzele urgente: contestatii la executare, pensii de intretinere, ordonante presedintiale etc. ;)
Multumesc frumos pentru lamuriri!