Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... NUP
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

NUP

Buna seara
In urma cu un an am comiso grav #-o urcanduma baut la volan
Am inteles acum ca ma scos de sub urmarire penal .
Va rog frumos sa mi spuneti ce urmeaza acum ,astept sa mi vina acasa ceva ,si cu cel ceva sa ma duc sa mi ridic permisul ,sau cum ?
Trebuie sa va vina acasa o adresa de la parchet cu rezolutia procurorului. Daca nu sunteti de acord cu ea puteti sa o contestati in termen de 20 de zile la prim procuror. Dar daca este NUP nu cred ca o veti contesta. Cel mai probabil ati primit o amenda administrativa de 1000 lei.
Va multumesc
Dac se poate sa mi spuneti va rog cu aproximatie sau legal in cat tim ar trebui sa mi vina acasa ?
Va multumesc