avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata F stagiu incomplet
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata F stagiu incomplet

Femeie, nascuta 05.02.1960, stagiu de cotizare 21 de ani in tara si 3 ani in Italia, cand poate iesi la pensie anticipat? Poate plati "din mana" contributia la pensie ptr a ajunge "la zi"? Cat ar fi aceasta contributie lunara, trebuie sa plateasca din urma?
Cel mai recent răspuns: Gabi50 , utilizator 22:29, 12 Februarie 2014
Asa cum v-a spus d-nul Carp Mircea trebuie sa isi faca contract de asigurare cu casa de pensii ( 252 lei / luna). Nu se poate plati din urma.
Cand te obliga sa platesti din urma e vorba de contributia la sanatate ( plateste spitlizarea dac nu e asigurat)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata partiala femei valerius1510 valerius1510 Pot iesi la pensie anticipata partiala avand 30 ani si trei luni vechime in munca? Sunt nascuta pe 08-Nov-1958. (vezi toată discuția)
Pensionarea anticipata Florenta30 Florenta30 va rog sa-mi spuneti daca am dreptul la pensie anticipata ( la 30.11.2014)avand in vedere urmatoarele date : data nasterii 30.09.1958, data activitatii ... (vezi toată discuția)
Pensie danielavictoria danielavictoria Buna ziua, Cand pot iesi la pensie anticipata sau anticipat partial? sunt nascuta la 31.03.1960 am implinit varsta de 55 de ani,am o vechime de 28 ani, 11 ... (vezi toată discuția)