Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata F stagiu incomplet
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata F stagiu incomplet

Femeie, nascuta 05.02.1960, stagiu de cotizare 21 de ani in tara si 3 ani in Italia, cand poate iesi la pensie anticipat? Poate plati "din mana" contributia la pensie ptr a ajunge "la zi"? Cat ar fi aceasta contributie lunara, trebuie sa plateasca din urma?
Asa cum v-a spus d-nul Carp Mircea trebuie sa isi faca contract de asigurare cu casa de pensii ( 252 lei / luna). Nu se poate plati din urma.
Cand te obliga sa platesti din urma e vorba de contributia la sanatate ( plateste spitlizarea dac nu e asigurat)