Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de interventie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de interventie

Pot face o cerere de interventie pe vechiul cod de procedura civila ? Mentionez faptul ca cererea mea de interventie ar ajuta intimantul intr-o contestatie la executare silita . De asemenea va aduc la cunostinta ca cel care a formulat cererea de contestatie la executare o face impotriva unui Proces-Verbal de executare silita intocmit la data de 15.05.2013.
Prin urmare cererea de interventie precizez inca odata ca ajuta intimatul si nu contestatorul . Exista vreun impediment pentru acest aspect ?
Multumesc
Intrucat noul cod a intrat in vigoare la 15.02 deci inainte de 15.05 trebuie sa faceti cererea in conformitate cu noul cod.