avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1400 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Tot noul Cod de procedura civila...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Tot noul Cod de procedura civila...

Executarea silita este inceputa pe vechiul cod si il urmeaza...contestatia la executarea silita introdusa pe noul cod-ce reguli urmeaza.....va ascul opiniile stimati colegiB-)
Cel mai recent răspuns: Mihaela Forogau , Avocat 07:45, 20 Februarie 2013
contestatia la executare daca se introduce dupa 15.02. urmeaza regulile noului cod

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de interventie Luoana Mihaela Luoana Mihaela Pot face o cerere de interventie pe vechiul cod de procedura civila ? Mentionez faptul ca cererea mea de interventie ar ajuta intimantul intr-o contestatie la ... (vezi toată discuția)
Incuviintare executare silita hotarare suspendata art.300, 403 vechiul c.pr.civ. eugen82 eugen82 Intr-un proces comercial inceput pe vechiul cod de procedura, mi s-a admis cererea in apel, hotarire definitiva executorie. Am introdus cerere de executare ... (vezi toată discuția)
Instanþa competentã sã soluþioneze o contestaþie la executare conform noului cod de procedurã civilã clara1801 clara1801 Buna ziua, Am in practica urmatoarea speta: executarea silia a fost inceputa sub imperiul vechiului cod de procedura civila (ianuarie 2013). Toate actele de ... (vezi toată discuția)