Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

lucrez in mai din anul 1982 ,cand pot iesi la pensie la limita de varsta,am 32 de ani vechime de grupa 1 de munca,sunt nascut in data de 06 -10-1960.barbat
mcon, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Grupa I-a a fost pana la 31/03/2001.
La acel moment aveati varsta de 41 de ani si aproape 5 luni.
41 de ani si 5 luni - 32 = 9 ani si 5 luni la angajare.
Este foarte posibil ca dupa 01/04/2001 sa fi lucrat in conditii speciale de munca,iar anii de grupa I a sa fie asimilati la conditii speciale.
In acest caz,puteti sa va pensionati la limita de varsta cand doriti.