avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1077 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA reactivare firma
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA reactivare firma

Buna seara,
Am o firma in curs de reactivare, respectiv am depus toate declaratiile si cererea de reactivare si astept decizia.
Vroiam sa stiu daca mai trebuie sa depun 010 pentru reinregistrare in scopuri de TVA?
Intre timp am mai facut achizitii.Cand le inregistrez?Cu data documentului sau cu data deciziei de reactivare.

Alte discuții în legătură

Inregistrare in scopuri de tva la firma fosta suspendata stelach stelach Buna ziua, O firma platitoare de tva si-a suspendat activitatea la inceputul anului 2010. fiscul a anulat inregistrarea in scopuri de tva.La sf anului 2010 , ... (vezi toată discuția)
Reactivare srl zoe87 zoe87 Am infiintat un srl in anul 2011 iar din martie 2012 deoarece nu am depus nicio declaratie, firma a fost declarata inactiva fiscal si mi-au anulat ... (vezi toată discuția)
Anularea din oficiu a înregistrarii in scopuri de tva valerian_gl valerian_gl Anularea din oficiu a înregistrarii in scopuri de tva s-a datorat faptului ca firma si-a suspendat temporar activitatea. La data suspendarii avea tva de ... (vezi toată discuția)