Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Baremuri consum de apa in Bucuresti
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Baremuri consum de apa in Bucuresti

Buna ziua

Exista o reglementare - NU Recomandare - cu privire la nivelul maxim de apa calda si rece ce pot fi alocate unui consumator necontorizat intr-un condominium ( bloc ) in care exista si consumatori contorizati si necontorizati ?
Daca da v-as ramane dator cu un link !

Daca nu exista acest tip de normativ, care ar fi caile de actiunue impotriva unei asociatii de propietari care a luat hotararea discretionara FARA A O NOTIFICA in prealabil, de a repartiza TOATE diferentele de masurare intre apometre si contorul de bransament catre cai necontorizati ?

Multumesc
catser@digicom.ro
Administratorul trebuie sa repartizeze pe listele de intretinere toata factura venita de la furnizori.
Daca nu exista un regulament de repartizare a acestor diferente, celor care au apometre le trece valoarea consumului, iar celor necontorizati restul pana la inchiderea facturii.

Nicio lege nu poate limita un consum necontorizat atata timp cat in bloc exista contoare de bransament si contoare de apartament.
Daca cei contorizati pot justifica consumul cei fara apometre platesc diferenta fiindca nu puteti justifica cat consumati .
De ce nu va puneti contoare si ati rezolvat problema .