Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Salariu in invatamant
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Salariu in invatamant

Lucrez la gradinita,si vechimea educatoarelor nu o baga in salar brut iar la noi la auxiliar,o baga-vechimea in brut! De ce? Multumesc!
Buna ziua, nu cred ca am inteles exact intrebarea....in salariu brut se regasesc toate sporurile, inclusiv vechimea, pentru toate categoriile de personal: didactic, auxiliar si nedidactic.
Este vorba de salariul de baza. Salariul personalului didactic auxiliar se calculeaza cf. anexelor 3b si 5 din L. 63/2011.
elena138, utilizator