Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta iesire la pensie

Buna ziua.Va rog sa imi spuneti pentru un barbat care are stagiul complet de cotizare de 35 ani din care are 7 ani lucrati in grupa a II -a la ce varsta poate iesi la pensie. Este nascut in anul 1954 pe 13 octombrie

Limita de varsta la 64 de ani.
Pensie anticipata partiala la 60 de ani,cu penalizare de 36%.