Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noul CCM 2013 actualizat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noul CCM 2013 actualizat

Ce credeti despre contul de timp care este prins in noua lege,exista metodologie sau daca se invoca acest articol poate fii incheiat o procedura de aplicare alui
samir69, utilizator
Despre ce ccm este vorba?
La nivel de unitate,respectiv pentru o multinationala,revin si rectific ca nu legat de CCM ca in titlu ci de Codul Muncii 2013 acctualizat
samir69, utilizator
Si ce prevede acest ccm ? De ce nu ne dati mai multe detalii?

p.s. Regulamentul Forumului
3.2. .... Daca topicul se refera la o problema, ofera cât mai multe detalii despre aceasta si nu astepta ca ceilalti utilizatori sa-ti ceara detaliile. Spre exemplu, enunta de la început data la care s-au intamplat faptele de care vorbesti, unde si ce anume s-a intamplat, facând referire inclusiv la elementele care nu-ti par importante, e mai bine sa oferi detalii in plus decat in minus.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/tag...
Deci,in fiecare an negociem CCM la nivelul unitatii,anul acesta vor sa cadem de acord cu o procedura de aplicare conform articolului 122 pct 3 Codul Muncii 2013(republicat si actualizat),dar nu exista inca o metodologie de aplicare
samir69, utilizator
Art.122 pct.3 de unde ?

p.s
Reiterez ideea de a ne da cat mai multe amanunte despre situatia dvs.