avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta iesire la pensie

Ma scuzati ca va deranjez iar, as dori pentru o femeie care este nascuta pe 16 mai 1956 cu stagiul complet de cotizare si cu 18 ani de grupa a II-a cand poate iesi la pensie
Cel mai recent răspuns: gavriluta , utilizator 16:42, 13 Februarie 2014
Daca indeplineste conditia de stagiu complet de 30 de ani si 5 luni si are 18 ani in grupa II-a in procent de 100%:
Limita de varsta la 56 de ani si 5 luni.
va multumesc foarte mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata loredanaelena888 loredanaelena888 buna seara va rog sa ma ajutati in legatura cu doua persoane care ar dorii sa iasa la pensie anul acesta: 1. un barbat nascut in 1959 cu o vechime totala de ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata sau pensie anticipata partiala fratiloiulenuta fratiloiulenuta mama mea ;nascuta 17 01 1960.are vechime curata 33 ani 6 luni si 7 zile ,25 ani 7 luni si6 zile grupa a 2 , 1 an si 8 luni somaj ;;la ce varsta poate iesi la ... (vezi toată discuția)
La ce varsta ma pot pensiona? geo56 geo56 Sunt nascuta in noiembrie 1956 si am lucrat 21 ani si 10 luni in grupa a 2a. As vrea sa stiu la ce varsta ma pot pensiona anticipat partial si anticipat. (vezi toată discuția)