Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta iesire la pensie

Ma scuzati ca va deranjez iar, as dori pentru o femeie care este nascuta pe 16 mai 1956 cu stagiul complet de cotizare si cu 18 ani de grupa a II-a cand poate iesi la pensie
Daca indeplineste conditia de stagiu complet de 30 de ani si 5 luni si are 18 ani in grupa II-a in procent de 100%:
Limita de varsta la 56 de ani si 5 luni.
va multumesc foarte mult