Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile

buna ziua, am 30 ani, si doresc sa accesez fonduri europen pentru a face solarii de culturi agricole. dar sunt fideiusor intr-un contract de credit. este un impediment ?
Stiti cu siguranta ce conditii vi se impun ca si fideiusor. Pentru dvs nu este o problema decat in cazul in care veti fi executat in calitate de fideiusor. Daca aceasta nu se intampla, nu aveti absolut nici o problema, parerea mea
Buna Ziua.
In primul rand daca sunteti fedeiusor si garantati cu un teren sau ceva, acel obiect nu poate sa faca parte din contractul de finantare europeana. Obiectul de finantare trebuie sa fie liber de orice sarcina.
O zi buna.