Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Rambursare tva ii
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Rambursare tva ii

Sunt o II platitoare TVA la norma de venit,crestere bovine.Vreau sa solicit rambursare TVA,cei de la finante spun ca nu este corect pentru norma de venit.Va rog sa ma lamuriti si pe mine.
Buna seara,

Dvs tineti contabilitate? Depuneti deconturi de TVA?

Respect,
Dan Preda.
Buna seara,
Da si am depus si decont TVA cu optiunea rambursare.
Pe romaneste? Vi s-a cerut spaga intr-un mod original....#-o
Sigur ca se poate sa cereti rambursare TVA..... Numai aveti grija ca se leaga de orice( lipsa unei litere din adresa, lipsa contului bancar, datele de expeditie...etc etc )
Buna ziua,

Si nu v-au spus ca trebuie sa fiti in sistem real?

Respect,
Dan Preda.
D-le Dan Preeda :
Unde se prevede ca pe norme nu se poate cere rambursare?
Vlajoaga Robert PFA, Contabil