Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... animale pisici
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

animale pisici

am un prieten care a ingrijit o batrana si aceasta crestea pisici in urma decesului acesteia el a luat legatura cu o alta batrana care face parte dintr un ong de crestere animale spunandui ca o sa duca pisicile la biobaza smeura iar aceasta a spus ca nu o sa i le primeasca si ca vine ea sa le ia ,a venit le a luat si acum l a dat in judecata pentru abandon este corect ce a facut si daca el are castig in proces va multumesc
Este hazardat a emite raspuns concret,avand in vedere lipsa de informatii relevante
Este greu de apreciat abandonul patrupedelor de catre cel care a ingrijit batrana,avand in vedere ca acesta nu detine calitatea de proprietar asupra animalelor
Reclamanta urmeaza in instanta sa isi sustina si sa probeze temeinic acuzele aduse prietenului dv