avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu fara plata crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu fara plata crestere copil

buna seara,

in cazul in care am optat pentru concediu de crestere copil pe un 1 an platit si al2-lea an fara plata, mai pot solicita angajatorului un alt concediu fara plata pentru crestere copil (fara handicap), pana cand implineste 3 ani?
multumesc
gabriela
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 21:47, 13 Februarie 2014
Nu, dar puteti solicita un CFP pentru motive personale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil DanaMarc DanaMarc Buna ziua! Am o nelamurire cu privire indemnizatie pentru cresterea copilului. Eu o sa nasc in septembrie 2011 si, initial, ma hotarasem sa optez pentru ... (vezi toată discuția)
Mai pot solicita concediu de crestere a copilului? mmusatinul mmusatinul In luna mai 2012, dupa terminarea concediului de maternitate si lauzie, m-am intors imediat la serviciu si am solicitat stimulentul de insertie. Acum as dori ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata pentru tata in al doilea an ConcediuCopil ConcediuCopil Buna seara, Am optat pentru Concediu de crestere copil pana la varsta de 1 an. Sotul meu va intra si el in ultima luna in concediu de crestere copil conform ... (vezi toată discuția)