Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Vacanþa instanþelor din judeþul Ilfov
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Vacanþa instanþelor din judeþul Ilfov

Buna ziua.
Va rog un raspuns: cand incepe si cand se finalizeaza vacanta de vara la tribunalul (sau unde mai excat are loc procesul de divort) judetului Ilfov? Multumesc anticipat!
Pentru toate instanţele din ţară vacanţa judecătorească începe în 1 iulie şi se încheie în 31 august a fiecărui an calendaristic. Judecătoria Buftea şi judecătoria Cornetu nu au cum să aibă vacanţă în alte perioade.