avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Incepe activitatea la Tribunalul Ilfov
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Incepe activitatea la Tribunalul Ilfov

Tribunalul Ilfov, cu sediul in orasul Buftea, judetul Ilfov si-a inceput activitatea pe 1 noiembrie 2011.

Tribunalul cu adresa in Str. Stirbei Voda nr. 24, este organizat in doua sectii: sectia civila si sectia penala.

Presedintele instantei este Judecator Ioana Roxana Petcu

Tribunalul Ilfov a fost inaugurat in prezenta presedintelui Curtii de Apel Bucuresti, judecator Dan Lupascu.

In circumscriptia institutiei functioneaza doua judecatorii, Judecatoria Buftea si Judecatoria Cornetu, avand in competenta solutionarea litigiilor pe toate gradele de jurisdictie: fond, apel si recurs.

Dosarele inregistrate pana la data de 31 octombrie 2011 pe rolul Tribunalul Bucuresti, cauze ce ar intra in competenta Tribunalului Ilfov, vor ramane insa in competenta de solutionare a Tribunalului Bucuresti.

Mai mult informatii pe link-ul:

[ link extern ] /
Pe mine ma bucura ca nu exista, asa rezolvam multe la Tribunalul Bucuresti fara sa ma mai deplasez pana in Buftea.
~ Conținut șters la cerere ~
Nu, Strada Stirbei Voda este in Buftea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor nastere loredana17 loredana17 buna ziua, am si eu urmatoarele intrebari: 1. am nascut in nov 2010 si am solicitat in februarie 2011 ajutorul de nastere, prin adresa trimisa prin posta cu ... (vezi toată discuția)
Timbru judiciar mioara54 mioara54 Buna seara,daca am platit la un partaj judiciar a unui apartament ,un timbru judiciar de 5.000lei,la prima instanta cea de fond,in cazul cand voi face apel ... (vezi toată discuția)
Pentru contestarea amenzii date de dsp ilfov, carei judecatorii ... ioanao7 ioanao7 Pentru contestarea amenzii date de Dsp Ilfov, carei judecatorii te adresezi? (vezi toată discuția)