Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Acte la PFA norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Acte la PFA norma de venit

sunt pfa la norma de venit neplatitor tva as dori sa intreb pe langa Registrul-jurnal de incasari si plati ce alte documente mai trebuie sa completez.
Pe langa RJIP trebuie sa mai achizitionati si Registrul Inventar si Registrul Unic de Control. Registrul Inventar, la fel ca si RJIP, se numeroteaza si se duc la finante spre inregistrare si avizare. RUC se achizitioneaza direct de la finante si nu trebuie numerotat si inregistrat. Dvs va trebui sa completati doar in RJIP si RI. RUC se utilizeaza numai la controalele pe care le veti avea.