Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Avantaje pentru grupa 2 de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Avantaje pentru grupa 2 de munca

Buna seara,
sunt la pensie pt.limita de varsta de 4 ani-am avut stagiu complet de cotizare-
de 38 ani si 8 luni.
De curand am aflat ca intreprinderea unde am lucrat timp de 25 de ani a acordat la o parte din angajati gr.2 de munca iar mie si altor peste 300 de angajati ne acordat un ""spor pt.conditii grele de munca in cuantum de 10%""
Am lucrat in mediu cu electromagnetism,mediu cu acid si Pb
Daca mergem in instanta si avem castig de cauza,cum ne va influenta pensia?
Merita efortul?
Cu multumiri anticipate
Ceea ce spuneti este valabil doar pentru reducerea varstei,nu si pentru punctajul suplimentar.