avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 994 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de folosinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de folosinta

Asa cum am spus , sotul meu are o cota de 1/3 din casa si terent pe act de vinzare cumparare . Nu putem folosi cota de casa si teren deoarece nu suntem lasati de catre unul din coproprietari . Ce putem face pentru a folosi 1/3 din cladire pina la iesirea din indiviziune ? Avem mobila dintr-un apartament si nu suntem lasati sa montam in casa supusa partajului .
Cel mai recent răspuns: carmen4628 , utilizator 18:18, 22 Februarie 2014
Realizati partajarea, pentru a stii exact ce parte din imobil vi se cuvine
Am inteles asta . Asta si face sotul meu . Dar pina atunci stam cu mobila in strada ?
Reintegrare sau un partaj de folosinta pe ordonanta...
da multumim am facut plingere penala
va rog frumos : care este articolul de lege ce ar trebui invocat pentru atribuire provizorie ?

Alte discuții în legătură

Taxa auto -termene ContSters42601 ContSters42601 Buna seara, O persoana plateste taxa de imatriculare in noIembrie 2009,conform OG din 2008.In ianuarie 2o11 contesta la administratia finantelor publice plata ... (vezi toată discuția)
Necesitate casa de marcat lumi_mamy lumi_mamy am o nedumerire cu privire la serviciile de prestari: este obligatorie folosirea casei de marcat sau se poate folosi sistemul factura+chitanta (vezi toată discuția)
Nerespectarea unei hotarari judecatoresti daniel_remus daniel_remus Buna ziua.Am lucrat la un minister dupa care angajatorul m-a dat afara .A urmat un proces pe care l-am castigat, am apelat la un executor care a recuparat ... (vezi toată discuția)