Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de folosinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de folosinta

Asa cum am spus , sotul meu are o cota de 1/3 din casa si terent pe act de vinzare cumparare . Nu putem folosi cota de casa si teren deoarece nu suntem lasati de catre unul din coproprietari . Ce putem face pentru a folosi 1/3 din cladire pina la iesirea din indiviziune ? Avem mobila dintr-un apartament si nu suntem lasati sa montam in casa supusa partajului .
Realizati partajarea, pentru a stii exact ce parte din imobil vi se cuvine
Am inteles asta . Asta si face sotul meu . Dar pina atunci stam cu mobila in strada ?
Reintegrare sau un partaj de folosinta pe ordonanta...
da multumim am facut plingere penala
va rog frumos : care este articolul de lege ce ar trebui invocat pentru atribuire provizorie ?