avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa care nu mai reinnoieste codul caen pana la 25 ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa care nu mai reinnoieste codul caen pana la 25 aprilie 2009

Buna seara.Sunt o pfa cu cod caen donbandit in 2006.Daca nu imi preschimb codul caen pana la 25 aprilie 2009 am inteles ca pfa se inchide automat.Statul poate cere unei pfa inchise obligatiile la buget retroactiv(ma refer la eventuale diferente de plata stabilite in urma depunerii declaratiei 200 care are termen pana la 15 mai 2009).multumesc.
Cel mai recent răspuns: Georgeta Anghel (Rusu) , Avocat 09:46, 21 Aprilie 2009
Nu confundati cauzele de radiere. Nu faptul ca nu va actualizati codul CAEN va duce la radiere, ci daca nu optati pentru una din formle cuprinse in OUG 44/2008: PFA, II, IF, pana la data de 25.04.2009. Verificati-va actele! Si in caz de radiere, cand operatiunea se va efectua si la Administratia Financiara se va calcula tot ce este de plata pana in momentul radierii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa care nu mai reinnoieste codul caen pana la 25 aprilie 2009 MISKA5 MISKA5 Buna seara.Sunt o pfa care mi-am scos codul caen in 2006.Am inteles ca daca nu-l reinnoiesc pana la 25 aprilie 2009 pfa -ul se inchide automat.Statul mai poate ... (vezi toată discuția)
Radiere pfa in 2010...ce fac cu facturile emise pana acum? dorucristiandeliu dorucristiandeliu ziua buna, am aflat abia acum o saptamana ca am fost radiat in iunie 2010..de ce ne mai cer numere de telefon,email..daca nu se sinchisesc sa ne anunte...stiu ... (vezi toată discuția)
Probleme pfa inactiv babysee babysee Buna ziua, ma confrunt si eu cu urmatoarea dilema si daca aveti bunavointa sa ma lamuriti putin...cei la care lucrez mi-au impus sa ma autorizez PFA si am ... (vezi toată discuția)