Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa care nu mai reinnoieste codul caen pana la 25 ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa care nu mai reinnoieste codul caen pana la 25 aprilie 2009

Buna seara.Sunt o pfa cu cod caen donbandit in 2006.Daca nu imi preschimb codul caen pana la 25 aprilie 2009 am inteles ca pfa se inchide automat.Statul poate cere unei pfa inchise obligatiile la buget retroactiv(ma refer la eventuale diferente de plata stabilite in urma depunerii declaratiei 200 care are termen pana la 15 mai 2009).multumesc.
Nu confundati cauzele de radiere. Nu faptul ca nu va actualizati codul CAEN va duce la radiere, ci daca nu optati pentru una din formle cuprinse in OUG 44/2008: PFA, II, IF, pana la data de 25.04.2009. Verificati-va actele! Si in caz de radiere, cand operatiunea se va efectua si la Administratia Financiara se va calcula tot ce este de plata pana in momentul radierii.