Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... intrare in posesie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

intrare in posesie

O sa incerc sa fiu succint:
Am adjudecat la licitatie un imobil executat silit, am obtinut extrasul cf pe numele meu si am facut o cerere de evacuare(catre executorul judecatoresc) a vechiului proprietar. Care este procedura in continuare, ce ar trebui sa fac pentru a intra in posesia imobilului?
Multumesc anticipat.
In cazul in care v-ati adresat executorului, acesta urmeaza sa faca pasii necesari pentru intrarea imobilului in posesia dvoastra.
da, cred ca ai dreptate dar am extrasul cf de 50 de zile si de peste 0 luna am facut cererea de evacuare, vroiam sa stiu daca e normal sa dureze atat si mai vroiam sa stiu pasii urmatori pana la intrarea in posesie propriu zisa