Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu medical
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu medical

Care este procentul cu care se plateste un concediu medical in urma unei interventii chirurgicale(apenticita)?
Daca pe certificatul de concediu medical este trecut codul 06 Urgenta medico-chirurgicala,procentul este 100%. Dace nu,se considera boala obisnuita si se plateste cu 75%.