avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1062 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eroare transmitere Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eroare transmitere Revisal

Buna seara. Am si eu o nelamurire legata de urmatorul lucru : am transmis in revisal incetarea unui contract de munca in baza unui anumit articol si alineat din codul muncii - eronat. Am efectuat corectia la contractul incetat - am modificat art din codul muncii care a stat la baza desfacerii CIM- . Care sunt pasii de urmat, ce trebuie transmis online?
Cel mai recent răspuns: marielapopa , utilizator 08:58, 19 Februarie 2014
Generati din nou fisierul si-l depuneti online, ca si pe cel anterior.
Transmiterea online a registrului se poate face numai daca aveti parola eliberata de la ITM.

In acest sens, intrati pe
[ link extern ]

va autentificati , apoi incarcati fisierul si il transmiteti.
Ultima modificare: Miercuri, 19 Februarie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am generat Registrul si l-am transmis on line. Multumesc mult pt raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Itm online dumi32 dumi32 Am o intrebare daca aveam inainte Prog. Revisal instalat inainte, acum pentru a transmite online trebuie instalat programul KitRegesValidator pentru a ... (vezi toată discuția)
Cum trebuie realizata transmiterea modificarii din revisal, la itm ? LuchianSeb LuchianSeb Buna ziua. Va rog spuneti-mi si mie cum trebuie transmis la ITM acel fisier salvat de tip ,,RVS\'\' ca urmare a modificarii operate in REVISAL a salariului ... (vezi toată discuția)
Contract dublu in revisal andreeah_y andreeah_y Buna ziua,am si eu o problema.Anul trecut in luna noiembrie am inregistrat gresit un CIM in revisal cu data de 05,desi trebuia cu data de 12.Am facut ... (vezi toată discuția)