Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eroare transmitere Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eroare transmitere Revisal

Buna seara. Am si eu o nelamurire legata de urmatorul lucru : am transmis in revisal incetarea unui contract de munca in baza unui anumit articol si alineat din codul muncii - eronat. Am efectuat corectia la contractul incetat - am modificat art din codul muncii care a stat la baza desfacerii CIM- . Care sunt pasii de urmat, ce trebuie transmis online?
Generati din nou fisierul si-l depuneti online, ca si pe cel anterior.
Transmiterea online a registrului se poate face numai daca aveti parola eliberata de la ITM.

In acest sens, intrati pe
[ link extern ]

va autentificati , apoi incarcati fisierul si il transmiteti.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am generat Registrul si l-am transmis on line. Multumesc mult pt raspuns.