Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa de munca

Buna ziua,
Am lucrat in perioada 1985-2007 la intreprinderea Romvared CFR Bucuresti ca sef vagoane speciale (bar, restaurant, dormit).
Candva, in acea perioada ni s-a specificat ca suntem incadrati la grupa 2 de munca.
As dori sa stiu daca astazi, 20 februarie 2014 mai beneficiem de acest avantaj (si cat) adica de un anumit procent adaugat la vechimea in munca.
Daca da, unde as putea sa ma adresez (eventual unde se gaseste la ora actuala arhiva respectiva), desi din cartea de munca ar reiesi clar perioada, locurile de munca (adica detasarile).

Va multumesc.
Romvared CFR si Varored au ca succesoare SC CFR Gevaro SA care la randul ei are ca succesoare Societatea Nationala de Transport Feroviar de Calatori CFR CÃLÃTORI SA.