avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1134 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa de munca

Buna ziua,
Am lucrat in perioada 1985-2007 la intreprinderea Romvared CFR Bucuresti ca sef vagoane speciale (bar, restaurant, dormit).
Candva, in acea perioada ni s-a specificat ca suntem incadrati la grupa 2 de munca.
As dori sa stiu daca astazi, 20 februarie 2014 mai beneficiem de acest avantaj (si cat) adica de un anumit procent adaugat la vechimea in munca.
Daca da, unde as putea sa ma adresez (eventual unde se gaseste la ora actuala arhiva respectiva), desi din cartea de munca ar reiesi clar perioada, locurile de munca (adica detasarile).

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:20, 25 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Romvared CFR si Varored au ca succesoare SC CFR Gevaro SA care la randul ei are ca succesoare Societatea Nationala de Transport Feroviar de Calatori CFR CÃLÃTORI SA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii de pensionare gabriel59 gabriel59 Buna ziua,am lucrat pana la 1 aprilie 2001 2 ani si 3 luni in CFR ,in functia de conductor bilete,apoi 12 ani pe cai ferate uzinale in functia de manevrant ... (vezi toată discuția)
Realculare gradul 1 munca ,nelamurire intre casa de pensi si societatea angajatoare cristianognean cristianognean Buna ziua. Problema mea este urmatoarea: Tatal meu a lucrat ca manevrant CFR in perioada 03.071978 pina la data de 15.03.1989 cind sa pensionat,in perioada ... (vezi toată discuția)
Pensie grupa 1 de munca angi28ionita angi28ionita Sotul meu a lucrat intre ani 1980 _1988 ca lacatus revizia de vagoane Timisoara as dori sa stiu daca are dreptul la gupa 1 (vezi toată discuția)