Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatii la infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatii la infiintare pfa

Buna seara,ma poate ajuta cineva? Doresc a-mi deschide un pfa pe curatenie si cel mai mult ma impiedica faptul ca nu stiu ce autorizatii imi trebuiesc. Ma puteti ajuta? Aici intra si o spalatorie auto. Va multumesc#-o
george-neagu, moderator
Pentru spalatorie auto aveti nevoie de autorizatie de mediu.
aveti ideie cit costa aceasta autorizatie?va multumesc
o alta intrebare ,daca am lucrat in servicii de curatenie pot deschide un pfa pe acelasi profil si sa asociez cu spalatoria?cu respect va multumesc
Taxa pentru autorizatie este de 500 lei. La aceasta se mai adauga 40-60 lei anunt publicitar, 250-400 lei elaborarea documentatiei (daca nu o faceti singura), diverse tarife pentru contractul de salubritate, preluare deseuri.
dar daca am lucrat pe profil de curatenie pot deschide pfa-ul?va multumesc