Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Plati numerar in valuta
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Plati numerar in valuta

buna ziua
va rog respectuos sa-mi explicati daca un angajat al firmei plecat in delegatie in strainatate poate primi avans in valuta pt achitarea marfii la care dorim sa faca personal receptia acolo in strainatate? cam 7000 euro?
va multumesc
Nu exista plafon in valuta.
Totusi trebuie sa va interesati cu cati bani poate sa plece cash din tara( daca pleaca cu ei in numerar - parca 15.000 E era)