avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Nu stiu cum sa procedez - decizie de concediere ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Nu stiu cum sa procedez - decizie de concediere anulata in instanta, reintegrare

Buna ziua . Pe scurt : am fost destituit dintr-o functie publica , printr-o decizie nelegala in anul 2011 , am contestat aceasta decizie la tribunal , am castigat pe fond , dupa care institutia respectiva a facut recurs. Am castigat si recursul si acum hotararea este definitiva si irevocabila , instanta anuland decizia de destituire din functie si reincadrarea mea in functia detinuta anterior . Problema este ca nu stiu cum sa procedez mai departe , trebuie sa obtin o copie legalizata a hotararii judecatoresti definitive si irevocabile ? Cu aceasta copie sa ma duc la fostul loc de munca ? Trebuie sa fac cerere de reincadrare in munca ? Daca in motivarea sentintei , instanta spune : desfintarea deciziei xxxxxx si reincadrarea in munca a reclamantului in functia detinuta anterior , dar nu spune nimic de plata salariilor care as fi beneficiat pe perioada cat am fost destituit , inseamna ca nu voi primi aceste drepturi ? Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns . Va multumesc !


Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:17, 22 Februarie 2014
Pai nu stiu despre salarii, le-ati cerut?
Despre punerea in aplicare... nu trebuia sa asteptati recursul. Intai discutati cu seful si apoi vedeti daca va trebuie hotararea si executor si tot, poate va intelegeti.
1. Nu mai deschideti acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topicurile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori.

2. Vi s-a mai raspuns la acest subiect si in celelalt topic deschis de dvs .
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reincadrare in munca alexandrescu_cristian alexandrescu_cristian Buna ziua . Pe scurt : am fost destituit dintr-o functie publica , printr-o decizie nelegala in anul 2011 , am contestat aceasta decizie la tribunal , am ... (vezi toată discuția)
Punerea in aplicare a sentintei pacurariu maria pacurariu maria Buna tuturor, In urma sentintei am fost repusa in drepturi in termenul legal!Acum am pierdut la Curtea de apel!Ce se poate intampla daca nu fac recurs in ... (vezi toată discuția)
Reincadrare dupa concediere moise paula moise paula buna ziua, In urma Hotararii definitive de reincadrare in munca cu termen de recurs de 10 zile, ce trebuie sa fac eu ca fost salariat? Am luat la cunostinta ... (vezi toată discuția)