Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestare Nulitate Proces verbal gresit
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestare Nulitate Proces verbal gresit

Buna seara,azi am primit o amenda de circulatie.Eu pe buletin am adresa de unde mam nascut,dar acum 5luni am facut mutatie pe alt judet iar politistul a trecut adresa de unde mam nascut eu avand alta adresa.aceasta "eroare" atrage nulitatea procesului verbal??
Nu, in niciun caz!!!

Politistul a completat datele de pe buletin. Este normal.
Nu este un motiv de nulitate a procesului verbal de contraventie
am inteles,am sa il studiez mai bine si revin cu detalii.,multumesc stima