avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestare Nulitate Proces verbal gresit
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestare Nulitate Proces verbal gresit

Buna seara,azi am primit o amenda de circulatie.Eu pe buletin am adresa de unde mam nascut,dar acum 5luni am facut mutatie pe alt judet iar politistul a trecut adresa de unde mam nascut eu avand alta adresa.aceasta "eroare" atrage nulitatea procesului verbal??
Cel mai recent răspuns: davioforce , utilizator 17:11, 23 Februarie 2014
Nu, in niciun caz!!!

Politistul a completat datele de pe buletin. Este normal.
Nu este un motiv de nulitate a procesului verbal de contraventie
am inteles,am sa il studiez mai bine si revin cu detalii.,multumesc stima

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces verbal gresit richard87 richard87 buna. ieri seara am primit o amenda de 1200 ron....am strigat ceva pe strada dupa politisti si m-au dus la sectie...Procesul Verbal a fost completat gresit: ... (vezi toată discuția)
Amenda 1500 de ron anonim86 anonim86 Buna seara, In seara asta am primit o amenda eu si prietena mea cate 1500 de ron pe motivul ca am intretinut relatii sexuale la marginea orasului langa ... (vezi toată discuția)
Plata amenda caiuscorneliu caiuscorneliu Am si eu o nelamurire.Sunt din Bacau si am primit o amenda de circulatie pe un drum public din oras.Am fost oprit de un echipaj al politiei care mi-a intocmit ... (vezi toată discuția)