avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 101 pentru ONG-uri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 101 pentru ONG-uri

buna ziua,
As dori si eu formularul Declaratiei 101 pentru ONG-uri.
Pe internet am gasit aceasta declaratie,insa niciuna pentru ONG-uri.
ONG-urile au data limita de depunere 25 Februarie 2014. Restul,au data limita la 25 Martie 2014.
Stie cineva unde se gaseste acest formular ?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: gigelas , utilizator 18:31, 23 Februarie 2014
Folositi acelasi formular 101 ca si pentru societatile comerciale numai ca selectati in partea de sus, ong si automat va apare termenul de depunere 25 februarie.
Tocmai asta e problema: Nu este nicaieri inscris ONG.
Poate nu stiu eu sa caut ?
Va rog,daca se poate dati-mi link-ul de unde as putea descarca declaratia 101 pe 2014 pentru ONG - uri.
Va multumesc.
De la casuta "situatii" selectati randul 1 si apoi de la casuta "tipul impozitului pe profit" randul 104
Descarcati soft A de la adresa [ link extern ]
Ultima modificare: Duminică, 23 Februarie 2014
george-neagu, moderator
Am reusit.
Va multumesc.
O seara buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atentie! declaratia 101 - termen 26 martie 2012, inclusiv. descarca noile formulare ale declaratiilor 100 si 101. Ioana Constantin Ioana Constantin OG 2/2012, pentru modificarea şi completarea Ordonanţei Guvernului nr. 92/2003 privind Codul de procedură fiscală .......... Art. II. - Declaraţia ... (vezi toată discuția)
Termen depunere declaratia 101 irinuka2005 irinuka2005 Buna seara Ma puteti ajuta cu o informatie va rog?La decembrie se mai depune decl 100?Sau depun diresct 101?Pana la ce data se depune 101 si pana cand se ... (vezi toată discuția)
Fiscalitate ong luiza78 luiza78 Buna ziua, In cazul unui ONG cu venituri provenite doar din donatii este necesara plata vreunui impozit? Daca da, exista vreun nivel al veniturilor de la ... (vezi toată discuția)