Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua,daca cei de la Registru Agricol duc dosarul cu acte pentru emiterea Titlului de Proprietate la Prefectura nu trebui sa-ti dea un numar de inregistrare?Eu am intrebat azi,daca au dus dosarul sa imi dea numarul de inregistrare si a zis ca mai dureaza...asa raspuns primesc din aprilie 2013,ce se poate face in cazul acesta?
solicita acest numar in scris.
fac aceasta cerere de mana s-au exista un anume tipizat? imi dau ceva la mana precum ca le-am adus la cunostinta in scriis,s-au doar o las acolo?
In momentul de fata cartografierea titlurilor de proprietate este suspendata de Lg 145/2013 Se pot scrie doar titlurti in baza hotaririlor judecatoresti Documentatia pt cartografierea titlui se depune la OCPI pt a viza documentatia( se verifica amplasamentul pt a evita suprapunerile ) si dupa se depune la e prefecutura cu nr de inregistrare pt a se discuta in comisia judeteana de fond funciar Dupa ce se emite hotarirea comisiei judetene se inainteaza de prefectura documentatia la OCPI pt cartografierea titlui cu tricolor , care va fi ridicat de un reprezentant al primariei si dupa eliberat persoanei pe baza de semnatura

eu stiu de legea 165/2013...cand am intrebat la Rregistrul Agricol,au zis ca s-a dat drumul la dosare,dar nu mi-au dat nr.de inregistrare,inseamna ca au mintit...daca Dv imi scriieti ca este oprita emiterea de titluri...?