avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua,daca cei de la Registru Agricol duc dosarul cu acte pentru emiterea Titlului de Proprietate la Prefectura nu trebui sa-ti dea un numar de inregistrare?Eu am intrebat azi,daca au dus dosarul sa imi dea numarul de inregistrare si a zis ca mai dureaza...asa raspuns primesc din aprilie 2013,ce se poate face in cazul acesta?
Cel mai recent răspuns: elenaxyz , utilizator 18:18, 24 Februarie 2014
solicita acest numar in scris.
fac aceasta cerere de mana s-au exista un anume tipizat? imi dau ceva la mana precum ca le-am adus la cunostinta in scriis,s-au doar o las acolo?
In momentul de fata cartografierea titlurilor de proprietate este suspendata de Lg 145/2013 Se pot scrie doar titlurti in baza hotaririlor judecatoresti Documentatia pt cartografierea titlui se depune la OCPI pt a viza documentatia( se verifica amplasamentul pt a evita suprapunerile ) si dupa se depune la e prefecutura cu nr de inregistrare pt a se discuta in comisia judeteana de fond funciar Dupa ce se emite hotarirea comisiei judetene se inainteaza de prefectura documentatia la OCPI pt cartografierea titlui cu tricolor , care va fi ridicat de un reprezentant al primariei si dupa eliberat persoanei pe baza de semnatura

In momentul de fata cartografierea titlurilor de proprietate este suspendata de Lg 145/2013 Se pot scrie doar titlurti in baza hotaririlor judecatoresti Documentatia pt cartografierea titlui se depune la OCPI pt a viza documentatia( se verifica amplasamentul pt a evita suprapunerile ) si dupa se depune la e prefecutura cu nr de inregistrare pt a se discuta in comisia judeteana de fond funciar Dupa ce se emite hotarirea comisiei judetene se inainteaza de prefectura documentatia la OCPI pt cartografierea titlui cu tricolor , care va fi ridicat de un reprezentant al primariei si dupa eliberat persoanei pe baza de semnatura

eu stiu de legea 165/2013...cand am intrebat la Rregistrul Agricol,au zis ca s-a dat drumul la dosare,dar nu mi-au dat nr.de inregistrare,inseamna ca au mintit...daca Dv imi scriieti ca este oprita emiterea de titluri...?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate adri85adriana adri85adriana Buna ziua , Va rog sa mi spuneti care este termenul maxim de eliberare a titlurilor de proprietate ? Intrebarea mea vine in urma faptului ca in luna MAI ... (vezi toată discuția)
2 p.v. de punere în posesie pe acelaºi amplasament Katri Katri Deţin un proces verbal de punere în posesie din 2005 (semnat de primar, secretar, reprezentantul Ocolului silvic, topograf, reprezentant legal al ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate ContSters145831 ContSters145831 Profitand de plecarea mea in strainatate, fratele meu si-a insusit toate bunurile familiale (casa + teren agricol) putin timp inainte de decesul ... (vezi toată discuția)