avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare dobanda taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare dobanda taxa auto

Am castigat procesul cu taxa auto si vreau sa stiu cum se calculeaza dobanda sau cat e daca stie cineva cum se calculeaza ?

asta e solutia :

Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a M.F.P şi DGFP Argeş şi, în consecinţă respinge acţiunea faţă de acestea ca fiind formulată împotriva unor persoane fără calitate procesuală. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a A.F.P şi excepţia inadmisibilităţii. Admite acţiunea precizată. Anulează decizia nr. 51063/1.03.2009. Obligă pârâtele să restituie reclamantului suma de 3609 lei, taxă pe poluare, împreună cu dobânda prev. de art. 124 C. pr. fiscală în cond. art. 117 C.pr. fiscală. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 11.02.2013.
Document: Hotarâre 999/2013 11.02.2013


am avut si la curtea de apel :


Solutia pe scurt: Respinge recursul ca nefondat. Irevocabilă.
Document: Hotarâre 706/2014 17.02.2014

Alte discuții în legătură

Excepþii procesuale respinse. pot declara recurs? edyeduardo2004 edyeduardo2004 Buna ziua! Am pe rol un dosar de inmatriculare fara taxa (legea 9/2012) din 14.03.2013, cu toate actele necesare, avocat, timbre etc, pe 29.05 dupa 4 ... (vezi toată discuția)
Rezultat proces marianiova marianiova Solutie: Admite excepţia lipsei calitătii procesuale pasive a DGFP Dolj. Admite in parte actiunea Respinge cererea de obligare a DGFP la plata sumei de 956 ... (vezi toată discuția)
Taxa auto kip_as kip_as Buna seara , am o nedumerire , am avut azi un termen la recuperare taxa auto si am vazut pe just.ro ca s a dat solutia Solutie: Admite excepţia lipsei ... (vezi toată discuția)