Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Chitantele privind plata impozitului pe venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Chitantele privind plata impozitului pe venit

Sunt PFA cu Norma de Venit, neplatitor de TVA. Chitantele privind plata impozitului pe venit, a contributiilor, impozitul pt masina pe care o folosesc in baza unui contract de comodat se trec sau nu in RJIP?
Daca da tinem cont de ele sau nu in declaratia 392B?
MARIA_O, utilizator
As mai avea o intrebare: eu am completat RJIP de unde mi-am luat datele pentru D392, ar trebui sa completez si Jurnalele de cumparari si vanzari sau e suficient RJIP pt un eventual control?
Multumesc
MARIA_O, utilizator
Daca RJIP nu se completeaza la plati,de ce l-ati completat ?Jurnalele, pentru vanzari si cumparari trebuie completate. In ce priveste controlul, cine stie cat va fi de sever ?