avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 394 pe zero
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 394 pe zero

Sunt platitor de tva lunar. Pe luna ianuarie nu am facut nicio operatiune. Ca urmare, declaratia 394 este pe zero. Nu pot sa o semnez. Trebuie sa o depun daca e pe zero? 300 l-am depus pe zero. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: rebecavalentina , utilizator 18:54, 25 Februarie 2014
Declaratia 394 nu se depune pe zero.
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa, modificare declarații, 092, modificare declaratii din urmă Petrovic Petrovic Vreau să vă întreb ce declarații trebuie să depun în contextul de mai jos: În decembrie 2018 m-am înregistrat ca PFA, fără TVA, CAEN-uri de sistem ... (vezi toată discuția)
Declarația 300 si 394 depuse greșit. le pot anula? Petrovic Petrovic Sunt PFA în sistem real, plătitor de TVA, cu perioada fiscală trimistrială. În mai acest an depus o declarație 300 și 394 pentru ianuarie 2020 (anul ... (vezi toată discuția)
Declaratia 394 vasilelacramioara vasilelacramioara buna seara, va rog frumos daca nu am depus declaratia 394 pentru luna ianuarie desi declaratia 300 este depusa care sunt consecintele , mentionez ca am ... (vezi toată discuția)