Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de incetare cu acordul partilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de incetare cu acordul partilor

Buna seara ,

Va rog sa-mi spuneti si mie daca am procedat corect in urmatorul caz,vine angajatul astazi si ma anunta ca incepand de maine nu doreste sa mai vina la serviciu ,il pun sa faca cerere ,o aprob ,ii fac decizie de incetare si in aceiasi zi o transmit la ITM,cu data de incetare incepand cu ziua urmatoare.
Va multumesc!
Decizia de incetare cim se intocmeste si se transmite la data de la care produce efecte.
Buna seara,

Decizia de incetare este din data de 17 ,o transmit pe 17 si produce efecte incepand cu data de 18 ,nu este bine ?
Va multumesc !
Incetarea c.i.m. se transmite in REVISAL la data incetarii c.i.m. .
Cum procedam atunci cand data de incetare a cim este o zi nelucratoare?
Daca data de incetare pica intr-o zi nelucratoare, termenul de transmitere se proroga pana la sfârşitul primei zile lucrătoare care îi urmează. Termenul se va împlini la ora la care încetează programul normal de lucru.