avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 955 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de incetare cu acordul partilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de incetare cu acordul partilor

Buna seara ,

Va rog sa-mi spuneti si mie daca am procedat corect in urmatorul caz,vine angajatul astazi si ma anunta ca incepand de maine nu doreste sa mai vina la serviciu ,il pun sa faca cerere ,o aprob ,ii fac decizie de incetare si in aceiasi zi o transmit la ITM,cu data de incetare incepand cu ziua urmatoare.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:21, 26 Februarie 2014
Decizia de incetare cim se intocmeste si se transmite la data de la care produce efecte.
Buna seara,

Decizia de incetare este din data de 17 ,o transmit pe 17 si produce efecte incepand cu data de 18 ,nu este bine ?
Va multumesc !
Incetarea c.i.m. se transmite in REVISAL la data incetarii c.i.m. .
Cum procedam atunci cand data de incetare a cim este o zi nelucratoare?
Daca data de incetare pica intr-o zi nelucratoare, termenul de transmitere se proroga pana la sfârşitul primei zile lucrătoare care îi urmează. Termenul se va împlini la ora la care încetează programul normal de lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal incetare cim Lena123 Lena123 Buna ziua. Am o cerere de incetare CIM cu data de 1 octombrie. Data de 1 octombrie este sambata. Va rog, cand operez in revisal? Ce data pun la incetare? In ... (vezi toată discuția)
Modificare in revisal elenailie elenailie cu cat timp inainte de incetarea contractului de munca conform art. 65 alineat 1 se poate transmite modificarea in revisal? va multumesc. (vezi toată discuția)
Decizie incetare conf art 65 broscuta21 broscuta21 Buna dimineata, Va rog sa-mi spuneti daca in cazul unei concedieri ce nu tine de persoana salariatului, daca emitem preavizul de 20 zile lucratoare astazi, ... (vezi toată discuția)