Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Societate comerciala in faliment
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Societate comerciala in faliment

Buna ziua.Daca o societate comerciala in insloventa e parte civila intr-un proces penal,proces deschis ca urmare a unei plangeri penale la DNA facuta chiar de aceasta,la un moment dat in timpul proceslului intra in faliment,ce se inatmpla cu procesul penal?Inceteaza?
am sa va raspund printr-o alta intrebare.daca x omoara pe y.faptul ca y nu mai e printre cei vii impiedica tragerea la raspundere penala a lui x?
ok,dar aici vorbim de o societate comerciala care intra in faliment,nu despre un om care omoara un alt om,societatea a ajuns in faliment si din cauza inculpatilor din dosarul penal in care este parte civila,insa nu 100% din cauza lor,nu e acleasi lucru