avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 818 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Solicitare informatie despre competente
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Solicitare informatie despre competente

cine se ocupa de paraiele pe care se scurge apa de pe dealuri intr-un sat?
Cel mai recent răspuns: DlGoe , utilizator 21:22, 26 Februarie 2014
Ad-tia bazinala, tara este impartita in 11 zone, in fiecare zona functionand o ad-tie bazinala. Dar traim in Romania... Cred ca primii care ar trebui sa se ocupe sunt cei direct afectati. Nici nu banuiti de cat de putin este nevoie pt. a ,,corecta" cursul unui parau.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vecini care schimba cursul apei anna34 anna34 Buna ziua. Am o casa la tara si prin spatele acestei case este un foarte mic parau, care seaca total cand e cald iar cand ploua apa se scurge prin 2 gradini ... (vezi toată discuția)
Reclamatie vecin irinairina13 irinairina13 Buna ziua, Din cauza ploilor din ultima perioada, mi s-a inundat pivnita cu apa. In zona in care locuiesc nu exista canalizare. Cu ajutorul unei pompe am ... (vezi toată discuția)
Inundare proprietate ape pluviale ionela0607 ionela0607 In cateva cuvinte - compromiterea structurii cladirii din cauza infiltrarii apelor provenite din ploi, din topirea zapezilor, ape venite de pe propritati ... (vezi toată discuția)