Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Demolare abuziva a gardului
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Demolare abuziva a gardului

Buna ziua , doresc sa aflu ce pasi legali trebuie sa urmez pentru ca vecinul meu a demolat abuziv gardul dintre noi si refuza sa-l refaca pe motiv ca ar mai avea dreptul la 4mp . Mentionez ca cei de la CADASTRU au venit si au verificat spunand ca eu sunt in regula , adica gardul a fost facut pe hotar .Am anuntat politia care a trimis sectoristul pentru constatare . Acesta spune ca nu se baga , intrucat acest vecin al meu l-a agresat in momentul in care a fost chemat de catre ceilalti vecini ai sai in momentul in care le-a incalcat si acestora proprietatea . Ne-a recomandat sa ne intelegem . Mentionez ca imi este frica sa incerc sa aduc pe cineva sa monteze gardul intrucat acestia sunt ff agresivi . Daca atunci cand era gard intre noi ma injurau si ma scuipau , acum va dati seama in ce situatie ma aflu . Va multumesc anticipat pentru sfaturile voastre .
Plangere penala la parchetul de pe langa judecatoria de domiciliu. In plangerea penala va constituiti si parte civila pt. recuperarea daunelor materiale, astfel evitati plata taxei de timbru pt. suma de bani pe care o veti pretinde. Termenul pt. depunerea plangerii penale la parchet este de 60 de zile dce la data cand s-a comis fapta.