Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mandat extradare din UK in Croatia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mandat extradare din UK in Croatia

buna ziua , doresc parerea d-vs.In sept 2014 am fost retinut de autoritatile engleze in urma unui mandat european de arestare .am fost instintat ca trebuie sa execut o pedeapsa de 3ani cu executare in croatia ramasa definitiva in anul 2007 , pentru o fapta de de trecere de frontiera din 2001.mentionez ca nu am fost niciodata instiinatat de asa ceva pana acum in momentul arestarii.momentan sant in anglia astept daca va fi cazul aceasta extradare am arest domiciliar de 5 luni .as dori sa stiu daca voi mai putea deschide acest dosar acolo in croatia si ce sanse mai am ca sa se reduca pedeapsa cel putin , sau suspendare ...deja aici in anglia avocatii mei spun ca voi sta cel putin pana in august ., sau daca as putea cere sa fac acesta pedeapsa aici in anglia , nu imi place ideea cu croatia. multumesc
Daca sunteti condamnat definitiv singura sansa ar fi sa beneficiati de o rejudecare dupa extradare in Croatia dupa predare daca nu ati fost prezent la proces si ati fost judecat si condamnat in lipsa.
Cred ca ar fi indicat sa luati legatura cu un avocat croat care sa va faca un studiu de caz si sa va informeze ce variante aveti.