Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetarea contractului de munca din motive ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetarea contractului de munca din motive neimputabile angajatului

In cazul in care se desfiinteaza o divizie la o companie (serviciul este externalizat) si angajatii sunt concediati, de ce drepturi beneficiaza angajatii acestia? (somaj, salarii compensatorii etc?
Va multumesc!
IuliaE, utilizator