avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Vanzare auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Vanzare auto

buna ziua am si eu o problema,vreau sa vand un autoturism cu contract de vanzare cumparare unei persoane ,si vreau sa pastrez numerele acea persoana nu vrea sa inscrie masina deocamdata eu pot folosi numerele sa inmatriculez o alta masina daca acea persoana nu vrea sa o inmatriculeze?cum trebuie sa procedez astept raspuns urgent va multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:59, 27 Februarie 2014
Finalizarea procedurii de radiere auto se realizeaza in termen de 30 de zile de la incheierea actului de tranzactionare bun mobil
Dupa incheierea contractului de vanzare cumparare dv va prezentati la autoritatea fiscala pentru radiere auto si la SPR evidenta auto unde solicitati retinerea placutelor cu numerele de inmatriculare in vederea utilizarii la alt autovehicul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum radiez un autoturism la schimbarea propietarului? bogdanalexandru13 bogdanalexandru13 Vreau s vand un autoturism care nu are timbrul de mediu platit. Autoturismul este inmatriculat pe RO din 1997. Din ce am citit radierea se face cand ... (vezi toată discuția)
Radiere auto ciprianul ciprianul buna seara! Am cumparat o masina de la un intermediar cu numere de neamt. vanzatorul avea dovada anaf ca taxa a fost platita si nerecuperata . toate bune si ... (vezi toată discuția)
Masina vanduta cu toate actele baciuiulian baciuiulian Buna ziua, Acum 1 an am vandut unei persoane un [b]WV Polo AVARIAT[/b] cu toate actele (talon si cartea masinii). Dansula spus ca repara masina, o pune pe ... (vezi toată discuția)