Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Vanzare auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Vanzare auto

buna ziua am si eu o problema,vreau sa vand un autoturism cu contract de vanzare cumparare unei persoane ,si vreau sa pastrez numerele acea persoana nu vrea sa inscrie masina deocamdata eu pot folosi numerele sa inmatriculez o alta masina daca acea persoana nu vrea sa o inmatriculeze?cum trebuie sa procedez astept raspuns urgent va multumesc
Finalizarea procedurii de radiere auto se realizeaza in termen de 30 de zile de la incheierea actului de tranzactionare bun mobil
Dupa incheierea contractului de vanzare cumparare dv va prezentati la autoritatea fiscala pentru radiere auto si la SPR evidenta auto unde solicitati retinerea placutelor cu numerele de inmatriculare in vederea utilizarii la alt autovehicul