Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Factura telefon mobil
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Factura telefon mobil

Am facut un contract la o telefonie mobila pe 2 ani , dupa expirarea contractului la 3 zile m am dus sa ma portez la alta companie in timpul cat a durat portare m am trezit cu o factura de 260 euro facuta in 4 zile cat timp a durat portarea , acesta fiind pe trafic de net nejustificat....dupa parerea mea .
Intrebarile mele sunt :
Pot fi tras la raspundere sa platesc daca perioada contractuala expirase ?
Daca ei zic ca trebuie sa platesc ce se intampla daca nu platesc ?
contractul nu inceteaza la data expirarii perioadei contractuale in mod automat. daca ati folosit serviciile, este recomandabil sa le platiti.