avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1627 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere Revisal

Buna ziua,

Am decizia din dat de 28.02.2014 cu incetare contract din dat de 01.03.2014.Transmit revisalui cu 01.03.2014 sau pot si cu 03.03.2014(ziua de 1 fiind zi nelucratoare)?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:37, 1 Martie 2014
Intrucat data incetarii c.i.m. , 01.03.2014, a picat intr-o zi nelucratoare, transmiterea incetarii c.i.m. in REVISAL se va putea face si in data de 03.03.2014.

Termenul se va împlini la ora la care încetează programul normal de lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere cim si transmitere revisal broscuta21 broscuta21 Buna dimineata, Am un salariat care doreste incetarea conf art 55, lit b (cu acordul partilor), incepand cu data de 01.03.2014. Presupun ca decizia de ... (vezi toată discuția)
Decizie de incetare cu acordul partilor marcucarolina marcucarolina Buna seara , Va rog sa-mi spuneti si mie daca am procedat corect in urmatorul caz,vine angajatul astazi si ma anunta ca incepand de maine nu doreste sa ... (vezi toată discuția)
Revisal incetare cim Lena123 Lena123 Buna ziua. Am o cerere de incetare CIM cu data de 1 octombrie. Data de 1 octombrie este sambata. Va rog, cand operez in revisal? Ce data pun la incetare? In ... (vezi toată discuția)