Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Contract de vanzare-cumparare Prima Casa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Contract de vanzare-cumparare Prima Casa

Buna ziua. La imprumul prin prima casa pe numele meu facut la banca pot pune propietar alta persoana iar eu sa apar la imprumut( cel care plateste ) si persoana x sa fie propietarul acelei locuinte?
Si mai am o intrebare , prin prima casa pe numele meu sa apara pe contractul de vanzare-cumparare la cumparator numele meu si al prietenei mele sa avem drepturi egale la acesta locuinta? Va multumesc.
Imprumutul presupune respectarea regulilor impuse de imprumutator. Banca impune garantii certe, astfel incat introducerea in raportul juridic a unor elemente straine ar fi posibila doar cu acordul bancii si cu respectarea drepturilor stabilite prin contractul de imprumut.